Klub chovatelů holubů českých bubláků

Informace o nás

 

Klub chovatelů holubů českých bubláků

  

Vážení přátelé holubů, bubláků.

Touto cestou bychom Vás chtěli upozornit na náš klub a na naše milované bubláky.

       Klub chovatelů holubů českých bubláků sdružuje v dnešní době 50 členů, kteří chovají následující druhy bubláků: český bublák, německý jednovrkočatý a dvojvrkočatý bublák, bucharský bublák, bernburský bublák, vogtlandský bublák, arabský bublák, francký bublák a altenburský bublák. Všechny druhy bubláků mají něco společného a to, že vydávají z hrdla bublavý zvuk, který se může lišit dle jednotlivých druhů bubláků.

       Klub chovatelů holubů českých bubláků patří k nejstarším chovatelským klubům v České republice a byl založen v roce 1922. Každý rok se pořádá celostátní speciální výstava klubu, kde se prezentují všechny výše uvedené druhy bubláků. Na těchto speciálních výstavách soutěží chovatelé o 13 prestižních pohárů a čestné klubové ceny. Členové našeho klubu dostávají třikrát ročně klubový zpravodaj, ve kterém jsou informováni o činnosti klubu a chovu bubláků.

Rozhodnete-li se pro vstup do našeho klubu, budete srdečně vítáni.

 

Více o činnosti klubu a jeho historii

22.01.2010 20:18

příspěvek př. Janouška

    Český bublák a jeho klub   Chov holubů je dávná a ušlechtilá zábava všech vrstev obyvatelstva. V Čechách se již od pradávna a téměř v každém příbytku holubi chovali. Po roce 1780 se začali holubáři spojovat v holubářské cechy a postupně začala vznikat ušlechtilá domácí plemena...

© 2009-2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode