Klub chovatelů holubů českých bubláků

Výroční členská schůze

07.03.2012 14:23

V sobotu 3.března 2012 jsme se opět sjeli do Lysé nad Labem na naší výroční členskou schůzi. Za pěkného sice mrazivého, ale slunečného počasí a snad i pod dojmem úspěšné sezony se sešlo 24 klubistů a 11 hostů. Jídelna na drůbežárně, kam nás jednatel přítel Fér pozval, praskala ve švech.

Samotné jednání probíhalo dle předem daného programu. Jednatel př.Fér přivítal přítomné a vzpomínkou s uctěním památky jsme si připoměli na dlouholetého přítele Jirku Vonáška, který nečekaně zemřel.

Ve zprávách jak předsedy klubu př.Červeného, tak př.Féra převládalo jednoznačně vyzdvihnutí největšího úspěchu loňského roku a to uznání a zařazení českého bubláka do Evropského seznamu plemen.

Z dalšího jednání vyplynulo několik stěžejních úkolů pro nejbližší období.

Jedním z nich je prosadit zařazení Franckého bubláka do českého vzorníku. Přátelé Červený a Dufek se o to pokusí již v tomto roce. Hovořilo se i o možnosti soutěžit o S-chov při naší speciální výstavě.Tato možnost by byla i pro nečleny klubu, samozřejmostí bude dodržení všech předepsaných náležitostí.

Potěšující skutečností je že se i u bubláků začíná šlechtit a objevují se nové variety.Jsou již náznaky že na nejbližších výstavách se můžeme těšit na černé, modré, stříbřité jak bělopruhé tak šupkaté, plavé v červené i žluté barvě.

Dle evidenčních listů členové klubu mají pro nastávající sezonu připraveno 931 chovných párů bubláků. Z tohoto počtu je 553 párů českých bubláků.

Po předání pohárů úspěšným chovatelům ze speciální výstavy v Litoměřicích, dobrém obědě a nezbytné kávičce se u zaplněných venkovních klecí rozběhla velice přátelská rozprava a hodně bublák změnilo své majitele.

Další naše setkání se připravuje na pozdní léto, opět do Osinalic, kam nás pozval přítel Pauzr.

Fér Miroslav-jednatel klubu

 

 

  Černý šupkatý př.Škudly                                           

Černý bělopruhý př.Škudly

© 2009-2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode