Klub chovatelů holubů českých bubláků

Altenburský bublák

21.01.2010 22:50

 

 Altenburský bublák je velice pohledný holoubek a ještě výborný muzikant. 

Altenburáci jsou velice živí holoubci, kteří neustále poletují po dvoře. Hlavně kvůli jejich ostražitosti nejsou časné návštěvy krahujců a jestřábů tak nebezpečné pro ostatní zvířata. Včas varují svým zahoukáním. Giganti stačí díky své hmotnosti spíše pěšky zaběhnout do stodoly. Pokud už dravec zaútočí, svým proměnlivým letem a obraty dokáží i na dlouhou vzdálenost nejenom úspěšně kličkovat, ale i uniknout.

Žlutěplaví holoubci jsou svým zbarvením opravdovou ozdobou dvora a střech hospodářských objektů. Když je krásný den rádi se koupou a sluní. Chovatellovo srdce pookřeje při pohledu na hejnko žemláků špacírujících si to po zelené trávě dvora. Po koupeli se na prohřátém místě pohodlně usadí, protáhnou křídla a suší se. Po chvilce se začnou holoubci dvořit a posutpně přecházejí v dlouhé árie bublání. Jsou to opravdoví mistři mezi bubláky.

Při západu slunce se u altenburských bubláků projevuje jejich chuť k bublání ještě více. Při usazování na sedačkách, vytváření zasedacího pořádku a různého dohadování, propukají v opravdové vodopády dlouhých melodických zvuků. Při jasných nocích bublají při sebemenším vyrušení třeba i o půlnoci.

Foto + a 2: Altenburský bublák žlutý

 

Text: Ing. Aleš Bukovský,foto:Bc. Daniela Bukovská,www.zoofarma.cz

 

Altenburský bublák modrý černopruhý.

 

 

 

© 2009-2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode