Klub chovatelů holubů českých bubláků

Diskusní fórum

Datum 20.07.2017
Vložil Bohuslav Potůček
Titulek Dost smutným zprávám

Ahoj Míro a všichni přátelé, resp. chovatelé všech možných plemen bubláků. Je mi líto vašich přátel a je mi líto toho, že odešli ve velmi brzké době hned dva za sebou. Ti kteří toho již tolik pro klub udělali. Velmi si vážím toho, že se snažíš – te zachránit chovy oněch chovatelů a nechcete dopustit ztrátu této krve, zánik těchto chovů, máte zájem najít nové pokračovatele, kteří budou pokračovat v započaté práci po těchto chovatelích kteří odešli do holubářského nebe. Zato vám patří velké díky. Máte mé velké sympatie v této oblasti. Moc vám děkuji a zdravím všechny chovatele bubláků. S pozdravem a přáním všeho nejlepšího všem Bohuslav Potůček

Datum 21.06.2017
Vložil Fér Miroslav
Titulek Bubláci po Pavlovi Šmejkalovi

Přátelé, 26.4. jsem vás informoval o úmrtí Pavla Šmejkala. Včera mi jeho syn volal a prosil o pomoc. Rád by holuby daroval-má jiné zájmy. Jedná se o kvalitní černé, bílé a tygry. Většinou původ Schauer-Šulc. Pokud má někdo zájem, či o někom víte, kontaktujte mě na tel. : 601 594 625-pomohu zprostředkovat.

Datum 08.06.2017
Vložil M.Červený
Titulek Zemřel Jan Langr

Smutná zpráva od Ivana Janouška že zemřel Jan Langr mě překvapila tak že jsem zůstal dlouho sedět v křesle a poté jsem se začal přehrabovat ve fotkách a ve všech písemnostech týkajících se Honzy.A pak jsem si kladl otázky proč odcházejí na onen svět tací lidé jako byl Honza. Osobně jsem s přítelem J.Langrem prvně setkal v roce 1992 na speciální výstavě klubu v Týništi n.Orlicí.Zde jsem vystavoval deset černých českých bubláků jako nečlen klubu.Hned na poprvé jsem získal čestnou cenu,memoriál na kolelekci pěti českých bubláků a šampiona klubu.Na otázku proč jsem dostal tyto ocenění když nejsem členem klubu mě odpověděl ,Ty nevíš že už jseš ? Na schůzi to sepíšem .A tak se stalo. Mé trvání v klubu trvá dodnes a je to hlavně Honzova práce a jeho kamaráda Ivana v jakém přátelském duchu klub vedli . Jako předseda vedl klub dvacet let a to od roku1983 až 2003.V jeho duchu pro klub pracujeme i nadále my,součastný výbor. Bude nám všem co jsme ho znali chybět.Přítel Jan Langr zemřel dne 1.6.2017 ve věku 74 let v Morašicích. Za klub Miroslav Červený předseda kubu.

Datum 26.04.2017
Vložil Fér Miroslav
Titulek Zemřel přítel Pavel Šmejkal

Vážení přátelé, dnes jsem se dozvěděl smutnou zprávu, dnes v ranních hodinách, v nedožitých 51 let, zemřel náš klubový člen přítel Pavel Šmejkal. Věnujte mu prosím tichou vzpomínku.

Datum 25.01.2017
Vložil Miroslav Červený
Titulek Zpráva

Přátelé , přeji Vám a Vašim rodinám hodně zdraví a štěstí v Novém roce a aby se Vám vyplnili veškeré sny a plány které jste si přáli do Nového roku. Všichni jistě víte co postihlo nás chovatele hned počátkem roku. Ptačí chřipka nám nedovolila uspořádat Celostátní speciální výstavu klubu chovatelů bubláků. První reakce byla uspořádat výstavu jinde a v náhradním termínu. Ale nebylo by správné z výstavy vyloučit chovatelé kteří by nemohli vystavovat z důvodu karanténích oblastí ptačí chřipky. S tímto rozhodnutím jsem seznámil jednatele M.Féra a pokladníka Dr.J.Vaníka a oba s nastalou situací souhlasili. O tom všem podrobněji Vás budeme informovat na Výroční členské schůzi. Termín a místo konání je zatím v jednání , ale budete určitě včas informovaní. Přátelé přeji Vám aby se opatření s ptačí chřipkou vašim holubníkům vyhnula s velkým obloukem a aby vaše chovy byli zdravé a plné letošních odchovů. Těším se na setkání s Vámi při příležitosti členské výroční schůze. Váš předseda klubu Miroslav Červený.

Datum 16.12.2016
Vložil jenie
Titulek Půjčky nabídka rychlá až do konce roku dovolenou v 72 hodin.

Půjčky nabídka rychlá až do konce roku dovolenou v 72 hodin.
Zdá se vám, že do konce roku v radosti s rodinou, aby se stal sám sebe , vytvořit si vlastní firmu , dokončit s vašimi příběhy z dluhů a začít nový život v novém roce , vám nabízíme financování od 10.000 Kč do 5.000.000 Kč do každého schopni splácet to s úroky ve výši 2 % v rozmezí od 1 měsíce-15 let , aby všechny osoby zúčastněné, vážný a upřímný , s výjimkou osoby, která není vážné refrén.
Jen upřímnost a důvěra . Nenechte se příliš nadšeni , není se za co stydět , kontaktujte nás přímo pro všechny potřeby na e-mail: jenietabas@gmail.com

Datum 30.08.2016
Vložil Miroslav Červený
Titulek Osinalice 2016

Den Českého bubláka v Osinalicích 27.8.2016 je již minulostí ale s určitostí všichni kteří se ho zůčastnili můžou potvrdit že to byla zdařilá sobota s přáteli holubáři. Chovatelé bubláků, rejdičů, maltézů, kudrnáčů, kariérů, něm. výstavních ale i dalších plemen holubů tu nalezli společnou holubářskou řeč. Právě proto tuto akci klub pořádá. Mimo jiné byl v programu jednání zařazen i bod šlechtitelské cíle v chovu Českého bubláka na roky 2017 - 2022. V následné diskusi k tématu se rozhovořili se svými příspěvky i hosté. Mezi hosty kteří navštívili naše společné bublání patřil i zástupce ÚOK Mgr. Alexandr Veselý náš přítel a propagátor českého bubláka v médiích ale i svou nezištnou pomoci při zařazení českého bubláka do Evropského seznamu plemen holubů. Následně přednesl svůj příspěvek v diskusi na práci klubu a všeobecně zhodnotil i jako posuzovatel kvalitu námi vystavovanými českými bubláky. Poté jako zástupce ÚOK předal Čestná uznání přátelům Janu Langrovi ,MUDr. Janu Vaníkovi, Jiřímu Mikovi, Miroslavovi Férovi a Miroslavovi Červenému za rozvoj a propagaci chovu českého bubláka. Po poděkování oceněných jsme se opět dali do diskusí hlavně u klecí malé burzy bubláků. Bylo zajímavé že v burze se tentokrát objevili živočichové co nemají nic společného s bubláky. Toto překvapení nám připravil Pepa Razák s obřími šneky Oblovkami obřími. Kromě českých bubláků byli nabízeny ,arab.bubláci, víden.zrdcadlový rejdiči, alt.bubláci. Přehlídka polokrevných koní z dostihové stáje s odborným výkladem přítele B. Pauzra nás všechny zaujala tak jako každý rok. Chci poděkovat každému kdo se našeho setkání zúčastnil, poděkovat rodině Pauzrových za každoroční azyl který nám dávají. Po občerstvení a rozloučení se přátelé s přáním štastné cesty rozjeli domů. Příští rok nashledanou přátelé.

Datum 10.01.2016
Vložil Fér Miroslav
Titulek Speciální výstava českých bubláků při výstavě Náš Chovatel 2016 v Lysé nad Labem

Srdečně zveme všechny milovníky bubláků k návštěvě naší speciálky do Lysé nad Labem. Výstava se koná do pátku 15.1. do neděle 17.1.2016 do 12-ti hodin. Na výstavě bude na 170 bubláků, nejen českých. Velice dobrá příležitost setkání s předními chovateli bubláků, navázání kontaktů, případný nákup, či domluvení nákupu chovného materiálu s možností zapojení se do klubového života.

Datum 29.04.2015
Vložil Miroslav Červený
Titulek Zemřel přítel Miroslav Vesecký

V pondělí 27.dubna 2015 ve večerních hodinách zemřel nestor a opravdová legenda našeho klubu , čestný předseda Miroslav Vesecký. Narodil se 24.2.1933 a již v roce 1949 vstoupil do klubu chovatelů holubů českých bubláků kde později zastával mnohé funkce ve vedení klubu.Byl opravdový klubista ,organizoval zájezdy na výstavy do německa kde měl spoustu přátel ,podílel se na výstavách našeho klubu.Až do poslední chvíle se zajímal o chovatelství a hlavně o bubláky které v poslední době kvůli zdravotnímu stavu nemohl chovat.Choval české bubláky,bucharské a arabské bubláky které právě on dovezl do Česka.Byl tak vášnivím bubláčkářem že i kdyby na výstavě byl jediný bublák tak by u něj stál hodiny.A přesto by tvrdil jak to byla pěkná výstava.Prostě bubláci byl jeho svět který miloval.Jeho historky z chovatelského prostředí a vzpomínky na staré již nežijící členy klubu byli nedílnou součástí našich klubových schůzí. Vždy když si nyní sednu na zahradě pod pergolu kde jsme spolu proseděli snad sta a sta hodin v diskusích a vzpomínání, vím že jsem měl to štěstí v životě potkat výjimečného člověka a chovatele.Jeho - ten holub není vošklivej mě se jenom nelíbí ale jinému jo - mě bude dlouho znít v uších.Vzpomínkou a úctou poctěte památku na výjimečného člověka.Čest jeho památce.Odešla legenda.

Datum 29.04.2015
Vložil Aleš Bukovský
Titulek Re: Zemřel přítel Miroslav Vesecký

Vyslovuji upřímnou soustrast. Přítel Vesecký choval i altenburské bubláky. Měli jsme v chovu altenburskou bublačku žlutě plavou z jeho chovu. Dodnes koluje u jedné linie její krev.

 

© 2009-2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode